A hosszú covid kezelése
Sokan panaszkodnak, hogy bár szerencsésen túl vannak rajta, mégsem tudnak igazán visszatérni a mindennapi életbe, munkába, és nem feltétlenül a lezárások miatt, hanem amiatt, mert egyszerűen nincsenek jól. Így a home office is kínkeserves.
A Covid-19 betegségen átesettek egy része arról számol be, hogy több hónapig elhúzódó problémával kell megküzdenie: állandó és/vagy nagymértékű fáradtság, izom- és ízületi fájdalmak, fejfájás, heves szívdobogásérzés, memóriazavar, aluszékonyság. Ezen túl az orvosok diagnosztizáltak szívet, érrendszert és idegrendszert érintő problémákat (epilepszia szerű rohamok, átmeneti bénultság, szívizomgyulladás, véralvadási zavar stb.)
Az egyik leggyakori probléma az elhúzódó fáradtság, a hosszan fennálló légúti probléma. Felkelni is nehéz, állandó fáradtság telepedett rájuk, ami nem akar elmúlni. Szóval túl vannak rajta, de mégsem.
A homeopaták számára nem ismeretlen ez a jelenség. Influenza után előforduló tünet, hogy a betegség óta nincs jól, hogy olyan, mintha nem tudna belőle kikászálódni. A betegségből való kikászálódást, a „gyógyulás utáni” valódi gyógyulás folyamatát nagyon jól segíti a Gelsemium nevezetű homeopátiás szer.
A Gelsemium egyébként is hatalmas fáradsággal járó állapotokban segít nagyon jól, így azoknak is jó segítség lehet, akik a covid után hosszan úgy érzik, hogy nincsenek jól. Ha természetes gyógymódok között keresgélünk jusson eszünkbe a Gelsemium. A Gelsemium, az egyik jól működő homeopátiás gyógyszer az influenzában és azokban az állapotokban, amikor a vírus okozta fertőzés óta nem érzi jól magát a beteg. A betegség utáni fáradt állapotok kezelésére tehát a Gelsemium nevű homeopátiás szer lehet egy hatásos segítség. Ha más tünetei is vannak, akkor egyéni kezelési terv szükség, így más tünetek esetén érdemes homeopata szakembert felkeresni, aki az egyéni reakciónak megfelelően személyre szabott kezelési javaslatot tesz.
GELSEMIUM, a vadjázminból készült homeopátiás szer
Javallatai:
– Ólmos, elnehezült állapotokban, amelyben azt érezi az ember, hogy mozdulni sem bír. Állandóan fáradt, gyenge, tompa, aluszékony, lassú, kába.
– Bénulásos állapotok.
– Influenza, vírusos megbetegedés esetén, amelyek nagy fokú fáradtsággal járnak. Influenza okozta megbetegedés óta nincs jól, nem tér vissza az egészsége a korábbi, fertőzés előtti állapotba.
– Csont és izomfájdalmak.
– Fejfájás esetén, amikor az ember szinte gondolkozni sem bír, amikor a szempillák lecsukódnak, elnehezülnek. Tompa fejfájás fáradtsággal.
– Ijedtség, félelem miatti megbetegedés.
– Izomrángások, remegések.
A fenti tünetek együtt járhatnak szédüléssel, szem- vagy látási problémákkal, bőséges vizeletürítéssel.
Adagolás: Gelsemium C15 napi 2-3×5 golyó*
A fenti adagolási javaslat csak példa az alkalmazásra, mivel a homeopátia egyéni terápia ezért mindig érdemes szakembert felkeresni a gyógyszer kiválasztása és az adagolás pontos meghatározása érdekében.
*Dr. Buki Mária – Dr. Dérer Cecília – Havasi Lászlóné – Dr. Németh Zsuzsanna – Dr. Zarándi Ildikó: Homeopátia napjainkban, SpringMed Kiadó, 2006. 45. oldal
Mit tehetünk még az hosszú covid esetén?
Természetesen a megelőzés a legjobb, de az immunrendszer erősítését soha nem késő elkezdeni és itt nem csak a vitaminok szedéséről van szó. Az egészséges életmód a tevékenységeinknek egy állandó rendszere. Étkezés-alvás-sport- testi és lelki problémáink kezelése és még számos dolog. Mindez olyan egyszerűen hangzik és úgy tűnik mindenki tudja mit kellene csinálni, de mégis a vitaminok bevetésén kevesen jutnak túl. Talán azért, mert az a legegyszerűbb módszer és a vitamin bevételével már azt érezzük, hogy tettünk az egészségünkért és ezzel meg is nyugszunk. De sajnos ez nem elég, főleg nem most járvány idején.
Az étkezés például egy nagyon fontos kulcsa az egészségnek. Mégis sokszor látom a hozzám fordulóknál, hogy újra és újra elkövetik ugyanazokat az étkezési hibákat. Nehezükre esik váltani, azért mert berögzött szokásaik vannak. Ugyanezt látom a sport területén. Van a két véglet: aki semmit nem csinál és aki meg iszonyatosan túltolja. Az egészség szempontjából egyik sem jó. Itt is az aranyközépút lenne a lényeg és még oly sok minden másban is. A harmadik tényező, amit látok, hogy a betegségek mögött fel nem dolgozott lelki sérülések, rosszul megélt folyamatok, konfliktusok vannak. Ezek gyógyítása, feldolgozása már önmagában visszahat a testre és elindul egy gyógyító folyamat. Az egészséges életmódnak az élet minden területén és minden aspektusában egyszerre, párhuzamosan kell megnyilvánulnia, hogy a lehető legjobb eredményt érjük el, tehát nem csak az étkezésben, sportban, lelki folyamatainkkal való foglalkozásban, hanem minden egyes tevékenységünkben.
Amikor egy betegségre elkezdjük szedni a gyógyszereket, akkor gyakran a probléma elmélyülése történik és nem a megoldása. Például, ha a kislábujj fájdalmára beveszem a fájdalom csillapítót, akkor nem fogom érezni a fájdalmat és örülök, mert olyan, minta minden rendben lenne. A baj csak az, hogy a valós probléma nincs megoldva, az az ok, ami miatt fáj a kislábujjam. Nem a megfelelő problémára lett a megoldás kiválasztva, így a tünet a fájdalomcsillapítóval csak el lett nyomva… egy ideig. Mert a probléma továbbra is megoldásra vár és az idő előrehaladtával jelentkezni fog. Sajnos sokszor elcsábulunk a könnyű, de rövid távú megoldás irányába, ahelyett hogy a valós problémára keressük a megoldást.
A különböző természetgyógyászati és önismereti módszerek komplex használata hosszú távon segíti az egészség megtartását és helyre állítását. Jól használható akár időnként vagy visszatérően jelentkező vírusos betegségek esetében is. A tünetek elnyomása helyett érdemes a hosszú távú szempontot szem előtt tartani és betegségeinkre valódi megoldást keresni.
Írta: Radványi Noémi természetgyógyász, életmód-tanácsadó és terapeuta, homeopata, művészetterapeuta
Ez is érdekelhet:
Felhasznált irodalom:
Dr. S.R. Phatak: Homeopátiás gyógyszertan, Remedium, 1996. 135-136.o.
Dr. Kürti Katalin – Dr. Molnár Mariann – Dr. Zelecsényi Judit: Gyógyítás a családban homeopátiával, Remedium, 1999. 29-30.o.
Dr. Buki Mária – Dr. Dérer Cecília – Havasi Lászlóné – Dr. Németh Zsuzsanna – Dr. Zarándi Ildikó: Homeopátia napjainkban, SpringMed Kiadó, 2006. 45. oldal
index.hu 2021.03.24. Egyre többet tudunk a hosszú Covidról – mi lehet a megoldás?
Kiemelt kép forrása: pixabay.com