Természetgyógyászként részletesen foglalkoztam a nehéz fogantatás és a meddőség témájával. A témát boncolgatva egyértelművé vált, hogy a probléma hátterében vagy lelki ok állt vagy valamilyen testi- és lelki gond együtt, amelyek homeopátiával és más természetgyógyászati módszerekkel vagy önismereti folyamattal gyakran orvosolhatók.
Az elmúlt évtizedekben a gazdasági- és szociális változásoknak köszönhetően a nők a 20-as éveik helyett a 30-as éveikben, vállalnak gyereket, gyakran annak is a vége felé, ám az életkor előrehaladtával csökken a fogamzó képesség.
A meddőség hátterében állhat a férfi és a nő problémája is, de gyakran előfordul az is, hogy mindkét fél esetében akadályozottság van. Ezért a nehéz fogantatás problémája nem csak a nőket, hanem a férfiakat is érinti, így sok esetben az ő kezelésükre is szükség van.
DRASZTIKUS MEGOLDÁSOK HELYETT VÁLASSZUNK EMBERIBB MÓDSZERT!
Az abortusz és a nehéz fogantatás problémája örök és különösen kiemelt, mert az emberi élet reprodukcióját érinti, aminek vágya genetikailag belénk van kódolva. Ezzel a területtel kiemelten foglalkozik az orvostudomány, a gyógyszeripar és a természetgyógyászat. A tapasztalatok azt mutatják, hogy az orvostudomány eszközei között a műtét, a hormonális kezelés dominál, ami drasztikus és megterhelő. A tapasztalatok viszont azt is mutatják, hogy a homeopátiának vannak olyan gyógyszerei, amiknek köze van az abortuszhoz, a vetéléshez és a nehéz fogantatás hátterében álló problémákhoz és ezek a homeopátiás gyógyszerek jó eredménnyel kezelik a fenti bajokat. És ha kizárólag lelki probléma áll a fogantatási nehézség hátterében, akkor az önismereti terápia is hozzásegít a várt eredmény eléréséhez.
Sterilitásnak, vagy meddőségnek nevezi a szakirodalom azt az állapotot, amikor rendszeres és fogamzásgátlótól mentes házasélet ellenére sem következik be terhesség egy-két éven belül.
LELKI HÁTTÉR
Thorwald Dethlefsen és Rüdiger Dahlke Út a teljességhez című könyve a különböző betegségek lelki hátterével foglalkozik. Ebben a könyvben szó esik a terhességi problémákról. A szerzők nagyon élesen fogalmaznak: “A terhességi problémák mindig a gyermek elutasítását jelzik.” Azt mondják, hogy a mai világban nehéz őszintének lenni, mert a hagyományos értékrend megmondja, hogy mi a jó és mi a nem jó. Ha meg szeretnénk felelni ennek az értékrendnek, akkor a bele nem illő vágyak elfojtásra kerülnek. A szerzők viszont arra hívják fel a figyelmet, hogy a testünk az mindig őszinte, az elfojtott vágyak a testünkben tünetek formájában jelennek meg és ezt hívják őszinteség egyensúlynak. A gyermekvállalással kapcsolatban ez különösen hangsúlyos, mert nagyon erős a társadalmi elvárás, a hagyomány. A szerzők szerint a vetélés az tudattalan terhesség megszakítás. A terhességi rosszullét, különösen a terhességi hányás a terhesség elutasításának szelídebb formája. Ha egy nő nem esik teherbe, akkor ez arra utal, hogy tudattalanul elutasítja a gyermeket. Az őszintétlenség abban jelenhet meg, hogy nem a gyermek az elsődleges cél, hanem az csak egy eszköz például ahhoz, hogy megtartsuk a partnerünket, vagy elfedjen más problémákat. Ilyen esetekben a testünk úgymond „becsületes játékos” és ezért nem esik teherbe. A sterilitás jelentheti továbbá a kötöttségektől vagy a felelősségtől való félelmet is.
ÚJ KORSZAK KEZDETE
A gyermekvállalás mindig egy új korszak kezdete az ember életében. Ezért ez nem mindig és nem mindenkinek könnyű. Az egyik életszakasztól el kell búcsúzni, és egy újba kell átmenni. Egy ilyen átmenet azoknak lehet különösen nehéz, akik számára a szülői szerep, a szülői képnem vonzó például azért, mert a saját szüleiket, anyjukat, apjukat elutasítják, mert azok szülői viselkedése nem vonzó, hanem kifejezetten taszító volt.
Mivel a meddőség, a vetélés, a nehéz fogantatás esetében – egyes élethelyzeteket leszámítva – általában nincs sürgősségre, sietségre ok, ezért a természetes gyógymódoknak és az önismereti terápiának (vagy a kettő együttes alkalmazásának) helye van a meddőség kezelésben, mivel a témában szép és látványos eredmények érhetők el és alkalmazása esetén, megspórolható a sokszor mellékhatásokat okozó hagyományos gyógyszerek-, hormonok szedése vagy kellemetlen műtétek alkalmazása.
A természetes gyógymódokat nem csak a fogantatás segítésében, hanem a terhesség- és a szülés kísérésében is hatásosan lehet alkalmazni, sőt az egész élet folyamán kiváló segítség a valódi gyógyulás támogatására.
Írta: Radványi Noémi életmód-tanácsadó és terapeuta, homeopata, művészetterapeuta
Foto copyright: 123Rf