„Öreg kutya vak-vak-vak, ha nem muszáj nem ugat. Kicsi kutya vek-vek-vek csihol-csahol bereked” mondja a gyerekdal . És milyen igaz! Ebben az énekben benne van a lényeg. A kutyák kora, mérete, fajtája, temperamentuma sokszor meghatározza az eb viselkedését, azt is, hogy sokat ugat-e vagy épp keveset. Vagy akár azt, hogy mindenkit megharap, mindent szétrág, mindenkivel ellenséges, vagy ennek az ellenkezője: folyamatosan visszahúzódik, szomorú, levert, kedvetlen. Bármi is legyen a viselkedési probléma, van rá megoldás!
A kutyák, macskák, lovak esetében az emberekhez hasonló lelki állapotokat, viselkedéseket fedezhetünk fel. Vicki Mathison: Homeopátiás szerek állatoknak című könyve különösen nagy hangsúlyt helyez az állatok viselkedésére. Akiknek már volt valaha házi állatuk, azok pontosan tudják, hogy az állatoknak is vannak különböző állapotai és ezek nem mindegyike teszi boldoggá és nyugodttá a gazdit. Amikor először lesz valakinek házi állata, akkor nem tudja előre elképzelni, hogy az pontosan mivel is jár. És ha nincs szerencséje, akkor lesz egy problémás „kedvence”, akivel azt se tudja, hogy mit csináljon. Viszi kutyaiskolába, kéri az állatorvos segítségét, próbálkozik a facebook csoport tanácsaival, aztán ha nem ér el változást, belefárad és végül a kutya visszakerül, oda, ahonnan esetleg röviddel azelőtt szabadult, a menhelyre. Vicki Matthison könyve remek segítség a viselkedési problémákkal küzdő állatok „meggyógyításához”. Hatásos és gyors segítség egy-egy megoldhatatlan, kibírhatatlan állat megszelídítéséhez, hogy remek állat váljon belőle.
Emberekkel foglalkozva azt tapasztalom, hogy minden állapot előtt van egy kiváltó ok. Mindig történik valami, és arra lesz egy válaszreakció. Ezzel a reakcióval kerülnek bele egy-egy állapotba, amelyből nem mindig tudnak egyszerűen kikászálódni. Az állatokkal nagyon hasonlóan alakul a helyzet.
Egy-egy eseményre adott reakció mindig egyéni, de mégis vannak hasonlóságok. Így a kivert kutyák, gyakran egy hasonló „kivert kutya” állapotba kerülnek, az elütött kutyák egy olyan lelki állapotba, mint akin szó szerint átgázoltak, a kölykét elveszítő anya szomorú, gyászoló állapotba.
Ezen általános felismerések alapján tudunk javaslatot tenni arra, hogy egyes történések után milyen szer segíthet az állaton, például:
A menhelyi kutyáknak és cicáknak gyakran a Lac caninum nevű homeopátiás szer a jó segítség. Ez nem csak mentálisan tesz jót a kutyának, hanem abban is segít, hogy mielőbb gazdira találjon.
A balesetet, vagy támadást átélt állat felépülését az Arnica nevű homeopátiás szer támogatja.
A kistestű kiskutyák, akik állandóan nagykutyákra támadnak vagy legalább is megugatják őket a Lycopodium javasolt, hogy kibéküljenek a saját méretükkel és megbékélve élvezzék a boldog kutya létet.
Az agresszív, harapós kutyáknak a Belladonna ajánlott.
A szomorú kutyának többek között a Natrium muriaticum segíthet.
Ezek, csak egy-egy ízelítők abból a sokrétű munkából, amelyet Vicki Mathison a könyvében megírt.
Ha boldog kisálllatos létre vágyunk, mindenképp érdemes beszereznünk ezt a könyvet.
Megnézem:
Ez a könyve a természetes gyógymódokat kedvelő gazdik kézikönyve. Gyors segítség a kedvencüknek, hogy megelőzzék komolyabb problémák kialakulását.
Írta: Radványi Noémi, életmód-tanácsadó és terapeuta, homeopata